Go to ...

Sport Scouting Blog

ziarul ziarelor de sport

RSS Feed

26/05/2019

FourFourTwo: Povestea dramatică a lui Adriano…


Acum 15 ani, Adriano Leite Ribeiro se afla pe partea de sus a lumii.

Acesta a fost un fotbalist cu O  combinație incredibila de pasiune,  putere și talent, Adriano părea să fie noul Ronaldo (De Luis Nazario). Forma lui la Parma, în primele etape ale sezonului 2003/04 – opt goluri în nouă meciuri Serie A – a fost suficientă pentru a genera transferul pentru o sumă fabuloasă la Inter, unde a părut destinat să devină una dintre cele mai mari stele din joc . Totul era inevitabil….  https://www.fourfourtwo.com/features/what-happened-adriano-dark-story-behind-brazils-party-boy-who-could-have-been-a-great

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More Stories From Fotbal