Go to ...

Sport Scouting Blog

ziarul ziarelor de sport

RSS Feed

26/05/2019

SPORTSKEEDA 2015: Istoria derby-ului din Istanbul – Fenerbahce vs Galatasaray


Fotbalul este un joc extrem de pasional, care a dat naștere unor rivalități acerbe între cluburile majore din întreaga lume, cele mai celebre fiind Manchester Derby – între Manchester United și Manchester City, El Clasico – între Barcelona – Real Madrid, Londra de Nord Derby – între Arsenal și Tottenham. Bineînțeles și rivalitatea a două dintre cele mai proeminente cluburi engleze, Liverpool – Manchester United.

Cu toate acestea, un Derby la fel de intrigant trebuie să fie cel disputat între puterile turcești, Fenerbahce și Galatasaray, cunoscut sub numele de Derby Intercontinental sau Derby-ul din Istanbul. ….https://www.sportskeeda.com/football/history-istanbul-derby-fenerbahce-galatasaray

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More Stories From Fotbal